element-left stripes triangle
yellow-arrow Grįžti į visas naujienas

Unikaliose stovyklose – vaikų pažintis su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena ir mityba bei savo galių valdymu

22 birželio, 2022

light-blue-circle

Sportinės veiklos, estafetės, varžybos, žygiai, įvairūs lavinantys užsiėmimai, paskaitos apie sveiką mitybą, fizinio aktyvumo naudą tris vasaras vyko daugiau nei pusketvirto šimto vaikų sutraukusiose „Aktyvuko stovyklose“ Ignalinos rajone Krivasalio kaime esančioje stovyklavietėje.

Lietuvoje unikalios stovyklų programos sudarytos atsižvelgiant į Z kartos vaikus ir paremtos neuropedagogika – vaiko atminties bei dėmesio sutelkimo ugdymu.

Žaidimų ir aktyvaus sporto pagalba jos gerina vaikų fizinę sveikatą, vikrumą, koordinaciją, taip pat – trumpalaikę bei ilgalaikę atmintį, skatina draugiškai dirbti komandoje, priimti kūrybiškus sprendimus ir ieškoti išeičių įvairiose situacijose.

„Aktyvuko stovyklos“ – dalis Viešosios įstaigos Sveikatos mokymų institutas nuo 2019 m. vykdomo projekto „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima!”. Projektą bendrai finansuoja Sporto rėmimo fondas.

Per trejus metus surengtos trys „Aktyvuko stovyklos“ po tris pamainas. Jos vyko pasibaigus mokslo metams, birželio mėnesį. Iš viso stovyklose dalyvavo 360 vaikų nuo 6 iki 14 metų amžiaus.

„Mūsų stovykla buvo naudinga vaikams ne tik dėl sveikatinimo ir fizinio aktyvumo, bet ir dėl socializacijos po karantino“, – neabejoja projekto vykdytojai.

Išskirtinė programa kvietė vaikus pradėti dieną Aktyvuko šokiu ir skirtingų temų treniruotėmis. Vaikai išbandė „Zumba kids“, „Pounds kids“, „Pilates kids“, „Joga kids“. Berniukai treniravosi kovos menų, o mergaitės – baleto treniruotėse. Pirmasis pusdienis bus skirtas aktyviai fizinei veiklai – žaidimams, estafetėms ir kitoms veikloms, kurios judesio pagalba lavina protą, gerina informacijos įsisavinimą, koordinaciją, ugdo savikontrolę ir dėmesio sutelkimą. Antrasis pusdienis skirtas pažinimui ir edukacijai. Vaikai piešė,  eksperimentavo, sprendė įvairias logines užduotis, klausėsi kviestinių svečių pasakojimų apie profesionalų sportą, paskaitų apie mitybos svarbą, mokėsi tinkamo elgesio prie vandens bei pirmosios pagalbos pagrindų. Vakaro programoje vaikų laukė pašnekesiai, minčių raiškos pratimai bei filmai apie sąžiningą sportą.

„Puiki stovykla, puikūs vadovai. Jokūbui didžiausią įspūdį paliko keturračiai ir naktinis žygis“, „Puikiai! Vaikas kupinas įspūdžių. Sakė veiklos buvo labai daug. Taip pat daug kalba apie sveiką mitybą ir kitus naudingus dalykus, sužinotus stovykloje“, – rašė vaikų tėvai atsiliepimuose apie stovyklas.

Fizinio aktyvumo ir gryno oro kokteilis labai pagerino vaikų valgymo ir miego įpročius, todėl stovyklos metu vaikai noriai valgė sveikesnį maistą bei geriau miegojo.

VšĮ Sveikatos mokymų institutas vasaromis rengė ir dar dvi sporto ir sveikos gyvensenos stovyklas – „6 galių valdovai“ bei Stovyklą šeimoms.

Stovykla „6 galių valdovai“ skirta 6-12 metų vaikams. Jose unikali „Aktyvuko stovyklos“ programa vykdyta pasitelkiant žaidimus iš ateities – susijusius su šiuolaikinėmis technologijomis bei jų suteikiamomis galimybėmis.

Vaikai šioje stovykloje ne tik įgyja ne naujų draugų ir žinių, bet ir mokomi pažinti ir valdyti šešias savo galias.

Tai yra Sumanumo galia – įvairių kūrybinių užduočių metu vaikams suteikiama visiška interpretacijos laisvė. Jie gali įgyvendinti savo mintis, įpūsti gyvybės savo sugalvotoms idėjoms bei pasidalinti jomis su kitais. Tokiu būdu skatiname ir ugdome vaikų kūrybiškumą, vieną svarbiausių savybių šiandieniniame pasaulyje.

Draugystės galia – grupinių užsiėmimų metu vaikai mokomi bendradarbiavimo, kartu sprendžia specialistų paskirtas komandinio susitelkimo reikalaujančias užduotis. Vaikai dalinasi atsakomybėmis, ieško būdų susitarti, padeda vieni kitiems ir tik veikdami išvien sugeba nugalėti įvairias sprendimų reikalaujančias situacijas.

Greičio galia – tempinių užduočių metu stiprinamas vaikų vikrumas bei gerinama jų koordinacija. Profesionaliai sukombinuotos užduotys skatina vaikus greitai priimti sprendimus, prireikus – persiorientuoti, sutelkti dėmesį ir veikti.

Ištvermės galia – metodiškai išgrynintos ištvermės reikalaujančios užduotys ugdo vaikų susikaupimą, kantrybę bei dėmesio sutelkimą. Tuo tarpu patyrusių komandų vadovų palaikymas ir patarimai padeda su užsidegimu įveikti net ir sudėtingiausias užduotis.

Atminties galia – šiai vaikų amžiaus grupei atrinktos, įdomios bei įtraukiančios loginės užduotys bei žaidimai veiksmingai lavina vaikų trumpalaikę be ilgalaikę atmintį.

Sveikos mitybos galia – edukacinių užsiėmimų ir paskaitų metu vaikai įgyja daugiau žinių apie sveiką mitybą bei vandens teikiamą naudą organizmui. Šiuo tikslu vaikai įtraukiami ir į žaidimą, kurio metu renka maistingumo korteles, taip mokydamiesi sveikos mitybos įpročių. Taip pat kalbame apie mitybos svarbą sporte bei dopingo, alkoholio ir kitų kenksmingų medžiagų prevenciją.

Projektas „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima!“ taip pat apima 16-oje Vilniaus mokyklų mokslo metais rengiamas „Aktyvuko Akademijos“ treniruotes bei seminarus ir mokymus mokiniams, jų tėvams ir mokytojams.

Visą informaciją apie projektą ir jo veiklas galima rasti specialiai sukurtoje interneto svetainėje aktyvukas.lt.

Projektas „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima!“ (SRF-FAV-2019-1-0403), kurį vykdo VšĮ Sveikatos mokymų institutas, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Kitos naujienos