element-left stripes triangle
yellow-arrow Grįžti į visas naujienas

„Aktyvuko Akademijos“ treniruotės ir seminarai įtraukė ne tik vaikus, bet ir jų tėvus bei mokytojus

6 vasario, 2022

light-blue-circle

Daugiau nei 1560 nemokamų sporto treniruočių gyvai ir nuotoliniu būdu, kuriose jau sudalyvavo per 1100 vaikų iš 16-os Vilniaus miesto mokyklų.

Tokius įspūdingus rezultatus jau pasiekė viešoji įstaiga Sveikatos mokymų institutas nuo 2019 m. vykdomose projekto „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima!” popamokinėse treniruotėse „Aktyvuko Akademija“.

„Mūsų parengtą projektą bendrai finansuoja Sporto rėmimo fondas.

Pratybos sostinės mokyklose po pamokų vyksta tris arba keturis kartus per savaitę, vidutinis treniruotėje dalyvaujančių vaikų skaičius – nuo 20 iki 30 mokinių. Dauguma jų renkasi popamokines gyvas pratybas, o kai kurie dėl įvairių priežasčių sportuoja nuotoliniu būdu.

Aktyvuko misija yra susijusi su vaikų fiziniu ugdymu, todėl viena iš jos tikslų yra lavinti vaikų fizines ir kognityvines galias per judesį, pasitelkiant Lietuvos sporto, visuomenės sveikatos ir neuropedagogikos mokslininkų žinias“, – paaiškino projekto rengėjai.

Treniruočių metu rengiamos sveikatinamosios mankštos, įvairios estafetės, vysta sportiniai žaidimai pasitelkiant projekto metu įsigytą įvairų sportinį inventorių. Nuotaikinguose užsiėmimuose lavinami visi kūno raumenys, koordinacija, didinama jėga, greitis, skatinamas greitas sprendimų priėmimas,  stiprinamas komandiškumo jausmas.

„Prasidėjus pandemijai ir karantinui pasiūlėme treniruotes nuotoliniu būdu. Pasibaigus karantinui, nuotolines pratybas vykdome ir toliau, kadangi taip sudarome galimybę dar daugiau vaikų įsitraukti į „Aktyvuko Akademijos“ treniruotes. Turime ne vieną atvejį, kai vaikai nustoja lankyti kitą sporto būrelį mokykloje ir ateina į „Aktyvuko Akademijos“ treniruotes. Buvo ir atvejų, kai vaikas nepasirodęs pamokose visą dieną, ateina į treniruotę po pamokų“, – pasakojo VšĮ Sveikatos mokymų institutas vadovai.

Moksleivius treniruoja patyrę specialistai, Lietuvos sporto universitete įgiję į vaikų ugdymą orientuotų treniravimo studijų magistro laipsnį.

Nemokamos „Aktyvuko Akademijos“ treniruotės vyksta „Žėručio“, „Pelėdos“, „Vyturio“, Vytės Nemunėlio, Filaretų, Prano Mašioto pradinėse mokyklose, Baltupių, Martyno Mažvydo, Švento Kristoforo, Kunigaikščio Gedimino, Simono Stanevičiaus, „Ryto“, „Žemynos“, „Sietuvos“ progimnazijose, Viršuliškių mokykloje ir Pilaitės gimnazijoje.

„Vaikai, jų tėvai, mokyklų administracija labai patenkinta šiomis nemokamomis treniruotėmis. Esame sulaukę virš 100 teigiamų atsiliepimų apie vykdomas treniruotes iš mokinių tėvų“, – džiaugėsi projekto rengėjai.

Puiku, Marius vertas dar ne tiek, rašyti ir sakyti apie žmogų tokius atsiliepimus man, kaip mamai, yra vienas malonumas nes tai 100% teisybė, jis sutvertas būti vaikų gyvenime, vien dėl jo mano Ugnė laukia šio sporto, o svajonė matyti Marių stovykloje būtų tobula, nerealus žmogus, toks linksmas ir tiek pagyrų nestokojantis treneris, vaikai jam pusę gyvenimo išpasakoja per sporto pertraukėlę. Labai džiugu, kad jūsų komandoj dirba toks profesionalas“, – vieną trenerių gyrė projekto dalyvės Ugnės mama.

Treneriams gerų žodžių negailėjo ir kitų projekto dalyvių tėvai.

„Mane kaip mamą ypač sužavėjo trenerio kompetencija, mokėjimas bendrauti su vaikais, aiškūs ir suprantami paaiškinimai, toks jo darbo pobūdis ir motyvacija skatina kiekvieną vaiką siekti ir stengtis tam tikram aktyvumui. Mums labai pasisekė, kad gavome tokį aktyvų trenerį ir vaikų draugą. AČIŪ.“

„Buvo absoliučiai super treniruotės ir pantomimos užsiėmimai, labai ačiū Laurynui už kantrybę, tokį gražų elgesį su vaikais ir visa tai, ko jis išmokė per šitą laiką. Visiškai nerealus treneris, jei būtų įmanoma, tai labai norėtume pratęsti tai ir ateityje kažkokiu būdu. DIDELIS DIDELIS AČIŪ“.

„Nuostabi programa. Vaikus įtraukia, formuoja palankius sveikatai įgūdžius. Treniruotės visada buvo laukiamos.“

Projektas „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima!“ – ne tik „Aktyvuko Akademijos“ treniruotės. Į veiklas įtraukiama ir visa šeima, o VšĮ Sveikatos mokymų kuriamas naujas personažas vaikams „Aktyvukas“ skatina ir padeda pamėgti fizinį aktyvumą, sportiškumą ir sveiką gyvenseną.

Labai daug dėmesio sulaukė seminarai ir mokymai mokiniams, jų tėvams ir mokytojams.

„Iš viso buvo perskaitytos 105 paskaitos sveikatai palankios mitybos, fizinio aktyvumo, sveikatingumo temomis, kurias vedė tokie lektoriai, kaip prof. dr. Rimantas Stukas, ergoterapeutas Justinas Blaževičius ir kiti šių sričių specialistai. Paskaitose iš viso sudalyvavo virš 800 tėvelių, virš 650 vaikų ir virš 80 mokytojų“, – teigė projekto vykdytojai.

Paskaitos vyko nuotoliniu būdu. Jų metu buvo palaikomas ryšis su klausytojais, užduodami klausimai, menamos mįslės, buvo dalinami prizai, kurie skatiną savarankišką fizinį aktyvumą.  Iš viso vaikams buvo padovanota 17 prizų: badmintono raketės, futbolo, krepšinio, tinklinio kamuoliai, šokdynės.

Taip pat jau tris vasaras vyko „Aktyvuko stovyklos“, sukvietusios beveik 400 vaikų.

Visą informaciją apie projektą ir jo veiklas galima rasti specialiai sukurtoje interneto svetainėje aktyvukas.lt.

Projektas „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima!“ (SRF-FAV-2019-1-0403), kurį vykdo VšĮ Sveikatos mokymų institutas, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Kitos naujienos